Fri Oct 22 12:18:02 CDT 2021

Quincy Mayor
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Mike Troup (R)4,95461%
 Nora Baldner (D)3,17939%
Quincy Ward 1 Alderman
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Greg Fletcher (R)36664%
 Tonia McKiernan (D / Inc.)20736%
Quincy Ward 3 Alderman
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Parker Freiburg (R)61576%
 Jesse Hayner (D)19024%
Quincy Ward 4 Alderman
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Anthony "Tony" Sassen (R / Inc.)73166%
 Jeri Conboy (D)37134%
Quincy Ward 5 Alderman
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Mike Rein (R / Inc.)71058%
 Ashley Conrad (IND)51842%
Payson Village President
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Christina Dever (Inc.)14468%
 Lafe Gooding (IND)6732%
Plainville Village President
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Charles Epley (Inc.)8290%
 Kevin Gerding910%
Golden Village Mayor
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Jim McClintock6453%
 Joshua Stuckman5647%
Golden Village Trustees Elect Three
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Brock Flesner7421%
>Adam Wiewel (Inc.)7321%
>Jill M. Gooding (Inc.)7321%
 Greg Albers6117%
 Chase Hildebrand4212%
 Greg Paben278%
Liberty Village Trustees Elect Three
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Joe Heberlein (Inc.)4532%
>Dick Bangert (Inc.)3827%
>Adam Bruns3223%
 Dave Hussong (Inc.)2518%
Plainville Village Trustees Elect Three
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Blake Hiland7134%
>Gemma Uppinghouse (Inc.)6129%
>Cathy Beasley (Inc.)5828%
 Ashlyn Gerding2010%
Concord Township Supervisor
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Dale Kill (R)4258%
 Steven Vonholt (D / Inc.)3142%
Quincy Township Supervisor
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Cindy Brink (R / Inc.)3,73573%
 Bill Burns (D)1,37227%
Columbus Township Road Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Thomas A. Huber (IND / Inc.)8152%
 John Blewett (IND)7548%
Concord Township Road Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Steve Lee Bush (IND / Inc.)4359%
 Justin Baucom (D)3041%
Fall Creek Township Road Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Robert G. Perry (D / Inc.)4951%
 Michael A. Hummel (R)4849%
Gilmer Township Road Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Brian Veile (D)17476%
 James D. Neisen (R / Inc.)5624%
McKee Township Road Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Richard Peter (IND)4374%
 Jerry Totsch (R / Inc.)1526%
Melrose Township Road Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Kendall Wolf (R / Inc.)56380%
 Trevor Hagerbaumer (IND)14020%
Payson Township Road Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Mike Dietrich (R)20445%
 Lee Pryor Jr (IND)16235%
 Dana G. Pickens (IND)4610%
 Joshua J. Davenport (IND)4510%
Concord Township Trustees Elect Four
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Darren Vertrees (R)5221%
>Dana Buss (R / Inc.)4719%
>Gene Daggett (R)4217%
>Terry Smith (R / Inc.)3916%
 James Kindhart (D)3113%
 James W. Bean (D)187%
 Michael Rittenhouse (D)187%
Fall Creek Township Trustees Elect Four
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Stuart A. Kaiser (R / Inc.)8625%
>Rodney M. Brinkman (R / Inc.)7622%
>Joseph N. Zanger (R)6619%
>Leroy B. Brinkman (D / Inc.)6319%
 Linda L. Kestner (D / Inc.)4814%
Keene Township Trustees Elect Four
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Bernie Andrew (R)5121%
>Alan Donley (R / Inc.)4719%
>Richard Mealiff (R / Inc.)4719%
>Kay Graff (R)4418%
 Cheryl Smith-Bustillo (D / Inc.)3514%
 Linda Gallaher (D)239%
Lima Township Trustees Elect Four
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Travis Jones (R / Inc.)3826%
>Robert Parker (R)3423%
>Bethany Cornwell (R / Inc.)3221%
>Todd Jackson (D)2919%
 Joseph W. Miller (D)1611%
Winchester Mayor
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Rex L. McIntire (IND / Inc.)26457%
 Steve Hoots (IND)20043%
Winchester Ward 3 Alderman
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Ronald F. Bell (IND / Inc.)8463%
 Brenda S. Robinson (IND)4937%
Bluffs Village Trustees Elect Three
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Chuck Pine (IND)6025%
>Aaron Sharrow (IND)5924%
>Rita Brockway (IND)4117%
 Robert Sandman (IND)4117%
 Kathy Brooks (IND)4017%
Manchester Village President
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Tommy Edward Benton (IND)3354%
 Mark Hawkins (IND)2846%
Scott-Morgan District Education Board Elect Four
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Terry Kunkel18823%
>Gary Westermeyer18523%
>Matt Bangert16520%
>Roger R. Barnett15319%
 Anthony Surratt12115%
John Wood Community College Trustees Elect Two
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Don Hess7,02536%
>Paula Hawley6,96035%
 William LB Cornwell5,67429%
Scott County Road District Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Scott A. Mueller (IND)9373%
 Roger R. Barnett (IND)3427%
Rushville Ward 1 Alderman
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Jeffrey C. Ervin (IND)6759%
 Kala Peacock (IND)4741%
Rushville Ward 4 Alderman
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Richard Davis (IND)7462%
 Larry E. Wilson (IND)4538%
Bainbridge Township Highway Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Bruce Rhoades (IND)12562%
 Kevin Gossage (R)3919%
 Larry Lenover (IND)3819%
Browning Township Highway Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Steve Skiles (R)6675%
 Randall J. Trone (D)2225%
Littleton Township Trustees Elect Four
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Dan V. Caldwell (R)4521%
>Jason Grafton (R)4521%
>Stanley Rebman (IND)4521%
>Sue Woodside (R)3416%
 Jennifer Gorsuch (IND)2612%
 Mike Kessel (IND)2210%
Spoon River Community College Trustee Elect Two
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Linda M. Butler3,55245%
>Jerry Cremer2,81136%
 Brett "BJ" Ramthun1,48319%
Pittsfield Mayor
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Gary Mendenhall (IND)36577%
 Robert L Wood (IND)11223%
Pittsfield Ward 2 Alderman
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Chris Little (IND)8164%
 Trevor Zumwalt (IND)4636%
El Dara Village Trustees Elect Three
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Karen Grawe (IND)1733%
>Mike Sutton (IND)1427%
>Bryan Tittsworth (IND)1223%
 Cecily Edwards (IND)917%
Hull Village Clerk
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Joyce Pagett (IND)6256%
 Debra Austin (IND)4944%
Hull Village Trustee Elect Three
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Rodney Robbins Jr. (IND)7023%
>Kelsey Duncan (IND)7023%
>Quinton Duncan (IND)6321%
 Roger Nichols (IND)5217%
 Richard Guthrie (IND)4314%
Hull Village Trustee Two Year Term
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Shelia Wood (IND)6664%
 Julia Cieslewicz (IND)3736%
Kinderhook Village President
100% OF PRECINCTS REPORTING
>John Skirvin (IND)8281%
 Dean Skylar (IND)1919%
Atlas Township Highway Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>David Smith (D)9256%
 Richard Myers (IND)4024%
 Lee Ator (R)3220%
Atlas Township Trustees Elect Four
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Joe Kirby (R)11923%
>Roger Brokaw (R)10721%
>Ronald Henry (D)9619%
>William Davis (R)7214%
 Robert Feil (D)6413%
 Robert Dereak (D)5310%
Derry Township Highway Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Bryan Tittsworth (IND)5966%
 Raymond Schnepf (R)3134%
Kinderhook Township Highway Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Garon Weir (IND)14550%
 Paul Kenady (R)11239%
 Sam Reed (D)3311%
Pittsfield Township Trustees Elect Four
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Andy Musgrave (R)34324%
>Danne Durall (D)29320%
>Bob Adams (R)27119%
>Russell Monroe (R)26819%
 Chris Heightman (R)26218%
Pleasant Hill Township Clerk
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Tammi Ewers (R)20874%
 Don Peebles (D)7226%
Pleasant Hill Township Highway Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Matt Neese (D)20572%
 Bill Miller (R)7928%
Pleasant Vale Township Trustees Elect Four
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Dean Hall (R)7722%
>Kathryn Smith (D)7622%
>Donna Koeller (R)7622%
>Jane Guthrie (R)6519%
 JR Charlton (D)3811%
 Colton Charlton (D)154%
Ross Township Highway Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>David Yoken (D)1286%
 Kendrick Hill (R)214%
Pikeland School Board Elect Three
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Tara Bradshaw58029%
>Megan Vose55127%
>Richard Myers53826%
 Dennis M Brown36618%
Western School Board
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Lorc Weir45929%
>Kelsey Schafer42527%
>Brian Nation41226%
 Kris Koeller29819%
Macomb Ward 5 Alderman
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Ashely Katz6885%
 Caren Bordowitz1215%
Bushnell Mayor
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Robin L. Wilt28555%
 Brent Wayne Glisan23745%
Bushnell Ward 3 Alderman
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Michael S. Baker6854%
 Shaun Ellis5746%
Colchester Mayor
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Eric T. Haines (IND)16568%
 Robert L. Bice (D)7932%
Colchester Ward 1 Alderman
100% OF PRECINCTS REPORTING
>William Terrill (IND)3354%
 Frances A. Welch (R)2846%
Colchester Ward 2 Alderman
100% OF PRECINCTS REPORTING
>John A. Bushmire (D)4454%
 Catherine E. Louderman (R)3846%
Colchester Ward 3 Alderman
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Kim A. Limkeman (R)5556%
 Loyd R. Burton (D)4344%
Plymouth Village Mayor
100% OF PRECINCTS REPORTING
>David Ellis9273%
 Shelva Schoonover3427%
Plymouth Village Trustee Elect Three
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Dustin Smith, D10030%
>Cody Smith, C9829%
>Dylan McCurdy6218%
 Robert Orris5115%
 Shannon Taylor278%
Plymouth Village Trustee Two Year Term
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Tammy Weber8975%
 Richard Fundel3025%
Chalmers Township Highway Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Christopher Trennepohl (R)15574%
 Bradley D. Pyles (IND)5526%
El Dorado Township Trustees Elect Four
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Dwight Heaton (D)1521%
>Marion White (R)1521%
>Brad Hall (R)1521%
>Austin Onion (R)1521%
 Tyler Smith (D)1217%
Emmet Township Supervisor
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Connie J. Bricker (R)7772%
 Dick Marcott (D)3028%
Macomb Township Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Dan Hinman (R)9067%
 Melissa Watkins (IND)4433%
New Salem Township Trustees Elect Four
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Mark Hammond (D)3224%
>Matt Meredith (R)3123%
>Brett Schnarr (R)2821%
 Bob Smith (D)2116%
>Megan Pittman Wurth (R)2116%
Bushnell-Prairie City School Board
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Nathan Webb33952%
 Mark Rodeffer31748%
Brown County School Board Elect Three
100% OF PRECINCTS REPORTING
>John Eichelberger34622%
>Todd Koch28418%
>Elizabeth (Beth) Boylen25216%
 Richard Neal Alsup21714%
 Samantha N. Evans20813%
 Matthew R. McCaskill16310%
 Carol Howard1278%
Nauvoo Ward 1 Alderman
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Jeffery Christensen (R)5478%
 Ronald Motley (D)1522%
Warsaw Mayor
100% OF PRECINCTS REPORTING
>George Michael Heisler18847%
 Glenn P. McLaughlin17845%
 Marsha L. Wright338%
Appanoose Township Highway Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Roger Pilkington (R)7075%
 Michael Siegfried2325%
Appanoose Township Trustees Elect Four
100% OF PRECINCTS REPORTING
>James Harman (R)6220%
>Alan Seigfried (R)6220%
>Brian Rea (D)6119%
>Colton Hardy (D)4715%
 Stephen Martin (R)4615%
 Brenda Seigfried (R)3812%
Augusta Township Trustees Elect Four
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Curt Eddington (R)8027%
>Mark Holst (R)7425%
>Greg Tippey (R)7324%
>Micheal Thompson (R)6020%
 Donna Clampitt (D)145%
Fountain Green Township Highway Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Tom Wear (R)6271%
 Doug Palmer (D)2529%
Hancock Township Trustees Elect Four
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Tom Jefferson (R)3626%
>Darren K. Spangler (R)3425%
>Margaret Bolen (D)2418%
>Andrew Charles Klein (D)2216%
 Richard E. Gray (D)2115%
Harmony Township Trustees Elect Four
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Jim Fink (R)4824%
>David Hartweg (R)4824%
>Darin Klingler (R)4623%
 Alan Byers (D)3115%
 Stephen L. Crawford (R)3115%
Pilot Grove Township Trustees Elect Four
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Daniel Johnson (R)5223%
>Mark Pettit (R)5022%
>Donna Cramer (R)5022%
>Billy Cramer (R)4821%
 James Hasten (IND)2411%
Sonora Township Highway Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Bryton Hopp (IND)6958%
 Tyler Priebe (IND)2925%
 Lane Sinele (R)2017%
Walker Township Highway Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Jay Roskamp (R)5459%
 Travis Worrell (IND)3841%
Wythe Township Highway Commissoner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Mike Wright (D)6961%
 Lance Whitaker (R)4439%
Carthage Park District Commissioner
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Curtis D. Bisby25546%
 Christopher Talley21239%
 Stephen F. Goetz8215%
Carthage Bond Issue for New Library
99% OF PRECINCTS REPORTING
  Yes35852%
  No33348%
Bushnell Ward 1 Alderman
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Kim Havens7460%
 Michael Howell4940%